Konferencja jest jednym z najważniejszych wydarzeń w środowisku naukowym i jednym z największych spotkań badaczy i innowatorów. Jednak nie jest łatwo zostać zaproszonym, a nawet zobaczyć prezentację, jeśli nie masz doświadczenia z konferencjami. Jest też wiele osób, które mają trudności z uczestnictwem w takich konferencjach naukowych, ponieważ nie wiedzą, jak odpowiednio zaprezentować się na imprezie.

Konferencja jest dla naukowców doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych odkryć i wyników.

Widzimy coraz więcej osób, które wykorzystują sztuczną inteligencję do rozwiązywania swoich problemów. W pewnym sensie inteligentne maszyny stają się coraz inteligentniejsze. Mogą nie myśleć o sobie jako o inteligentnych maszynach, ale potrafią uczyć się z doświadczenia i podejmować mądrzejsze decyzje.

Poznaj nową technologię z bliska

Grupa innowacyjnych naukowców z całego świata spotyka się w Londynie, aby przedyskutować, jak wprowadzić nasze najbardziej zaawansowane technologie w dziedzinie komunikacji, niezależnie od tego, czy jest to telekomunikacja, energia czy media. Wynikiem ich spotkania będzie nowy klub do prowadzenia badań, z którego wyłoni się wiele innowacyjnych pomysłów.

Jak poznajemy najnowsze odkrycia naukowe, twórców sprzętu i oprogramowania? Jak możemy śledzić ich pracę, aby zrozumieć, jak działają? Możemy to zrobić poprzez konferencje, hackathony czy projekty badawcze.

Technologia jutra stworzy nowe możliwości dla osób pracujących w tych dziedzinach. Wielu naukowców opracowuje nowe sposoby myślenia i rozwiązywania problemów, które zmienią nasz sposób życia.

Oczywiste jest, że sztuczna inteligencja pozostanie i będzie ewoluować i zmieniać sposób, w jaki pracujemy. Można go wykorzystać do przyspieszenia procesów biznesowych i pozbycia się roli człowieka autora.

Dzięki zaawansowanym badaniom rozwój sztucznej inteligencji już się rozpoczął. Jednak jest jeszcze dość wcześnie i nadal istnieje wiele obaw o przyszłość.

Chociaż te koła naukowe, o których wspomnieliśmy we wstępie, nie są jeszcze rzeczywistością, nie oznacza to, że nigdy nie będą. W rzeczywistości kluby naukowe istniały już od dziesięcioleci, a teraz te kluby przekształcają się w organizacje biznesowe, które mogą pomóc firmom konkurować z innymi firmami na rynku. Uczestnicząc w takich klubach można zdobyć informacje o nowych trendach i wydarzeniach, a tym samym stać się wystarczająco poinformowanym, aby podejmować świadome decyzje przy stosowaniu nowych technologii w biznesie.

Sztuczna inteligencja to technologia, która wykorzystuje uczenie maszynowe, aby zapewnić inteligentną pomoc, dzięki czemu świat rzeczywisty jest jeszcze bardziej elastyczny i łatwiejszy w użyciu.

Czy zgłosiłeś swój projekt w konkursie dla innowacyjne projekty?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak możesz być najlepszy w swojej dziedzinie? Co trzeba zrobić, aby wygrać w konkursie na innowacyjne projekty? Czy chciałbyś wiedzieć, jak zostać naukowcem-wizjonerem lub przedsiębiorcą? Odpowiemy na te pytania.

Powinieneś mieć dobry pomysł na to, co chcesz zrobić poprzez badania i rozwój. Ważne jest, abyś znalazł sposób na natychmiastowe urzeczywistnienie swojego pomysłu, tak aby miał sens dla innych ludzi.

Organizuję ten konkurs, aby pomóc naukowcom w moim laboratorium, którzy pracują ze mną nad innowacyjnymi projektami. Nie chcą, aby ich praca była ignorowana, po prostu potrzebują ode mnie pomocy! Myślę, że to ciekawy temat na taki konkurs – jak mogę im pomóc? Cóż, jednym ze sposobów jest pomoc w zdobyciu pomysłów na projekty…

Konkurs na innowacyjne projekty, zainicjowany przez rząd i trwający do dziś, to świetny sposób na promocję naszych badań. Poza tym jest doskonałym źródłem możliwości nawiązywania kontaktów społecznościowych.

Konkurs trwa od 2009 roku, corocznie od 2010 roku. Z roku na rok liczba uczestników konkursu wzrasta iw 2014 roku blisko 300 uczestników z całego świata zgłosiło do rozpatrzenia ponad 4500 projektów. W tym roku do oceny jury zostanie zgłoszonych około 400 zespołów. A jeśli chcesz dołączyć do tego szalonego świata innowacji, możesz to zrobić jeszcze przed upływem terminu!