UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Koordynatorem Klastra jest Fundacja Rozwoju Nauki i Biznesu w Obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych. W sieci Klastra BRI zrzeszonych jest ponad sto podmiotów, w tym: przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe i Instytucje Otoczenia Biznesu. Wszyscy Członkowie Klastra dostrzegają rzeczywiste potrzeby oraz możliwości innowacji. Wypracowana struktura organizacyjna Klastra służy przede wszystkim realizacji projektów zainicjowanych przez Klastrowiczów.


W strukturze Klastra wyróżnia się:


1. Jednostkę Koordynującą
2. Zespoły Robocze
3. Radę Naukową


Najważniejszym elementem sieci Klastra są utworzone z przedstawicieli Klastrowiczów - Zespoły Robocze, których celem jest  tworzenie i realizacja wspólnych projektów i przedsięwzięć. W wyniku współdziałania podmiotów następuje wymiana: informacji, doświadczeń, wiedzy i zasobów (produktów, dostawców, odbiorców). Każdorazowo spośród Zespołu Roboczego wyznaczany jest lider, który przewodniczy i koordynuje pracę Zespołu.


Kolejnym elementem struktury jest Rada Naukowa będąca łącznikiem Klastra ze światem akademickim. Celem powołanej Rady jest opiniowanie prac Zespołów Roboczych, inicjowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz pogłębianie współpracy jednostek naukowych i Klastrowiczów. W skład Rady wchodzą przedstawiciele świata nauki, biznesu, administracji publicznej oraz organizacje pozarządowe. Zrzeszone osoby są wysokiej klasy naukowcami, a także ekspertami rozumiejącymi problematykę badań naukowych oraz ich rolę dla przemysłu.

 
Osobą kierująca pracami Klastra jest Koordynator powołany przez Jednostkę Koordynującą oraz w razie konieczności wybrani zastępcy. Koordynator pełni funkcję reprezentacyjną oraz jest odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy zewnętrznej i pozyskiwanie finansowania na rozwój Klastra.


Każdy podmiot zrzeszony w Klastrze może w pełni korzystać z jego pracy, a także na równi z innymi działać na rzecz rozwoju innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy.

Free Joomla! template by Age Themes